Hakkımızda

2000 yılında Çeşme'de kurulmuş ve federe olmuş olan kulübümüzün kurucu başkanı Mete TÜMAY'dır. Kurulduğu dönemde hemen her ay yarışlar düzenleyerek Ilıca koyunda Çeşme çevresinde ve İzmir Körfezinde faaliyet göstermiştir.

O zamandan günümüze Sığacık körfezi, İzmir körfezi, Çeşme, Urla denizleri ve Ege'nin karşı kıyısındaki (Lemnos-Midilli-Sakız-Samos) komşularımız ile yarış organizasyonları düzenlemiştir. Ayrıca gezi faaliyeti olarak çeşitli ralliler ile Patmos-Leros-Arkhi-Kos adaları ziyaret edilmiştir.

2018-2019 yıllarında Genç EAYK organizasyonu ile İzmir'deki üniversitelerin yelken kulüpleri ile işbirliği içerisine girilerek Yelken Okulları desteğinde gençlere ücretsiz yelken dersleri sağlanmış ve eş teknelerle yarışma imkanı yaratılmıştır. İzmir'de başarılı ve milli CenterBoard ve Sörf sporcularına malzeme desteğinde bulunulmuştur.

Halen yılda Kış ve Güz olmak üzere 2 Trofe, İzmir Arkas Körfez yarışı ve Arkas Aegean Link Regatta organize edilmektedir. Bu sayede her ay bir organizasyonla denizlerde çoğalmak amaçlanmaktadır.

Yönetim Ekibi

Ramazan Karakundakoğlu Komodor
Ufuk Cücü Viskomodor
Kemal Uzunerol Sayman
Barış Çalık Genel Sekreter
Uğur Kayran Yönetim Kurulu Üyesi
Çağatay Açıkalın Yönetim Kurulu Üyesi
Ümit Üsküp Yönetim Kurulu Üyesi